Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

ESKİŞEHİR TURU (1 gece konaklamalı)

Tur Ücreti  ; 499 TL

CUMARTESİ SABAHI GİDİŞ – PAZAR AKŞAMI DÖNÜŞ / 1 GECE 2 GÜN 1 GECE OTEL KONAKLAMASI

1.GÜN: CUMARTESİ: ODUNPAZARI – ESKİŞEHİR – CUMHURİYET MÜZESİ – KARİKATÜR MÜZESİ-KENT PARK – KURŞUNLU KÜLLİYESİ – MEVLİHANE

Değerli misafirlerimiz ile 07:00 Zeytinburnu Metro otoparkı, 07.30 Gayrettepe BTISTANBUL merkez ofis önü, 08.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi önü hareket sonrası ikramlarımız eşliğinde Adapazarı – Pamukova – Bozüyük üzerinden, 19. yüzyıl mimarisinin en güzel örneklerinin sergilendiği Odunpazarı'na ulaşıyoruz. Her biri birer tarih olan ve o eski yaşantıyı gözlerimizin önünde canlandıran tarihi konaklar arasında dolaşırken kendimizi Osmanlı döneminin içerisinde hissedeceğiz. Türkiye’de bilinen ilk Modern Cam Müzesi’ni Birbirinden güzel cam eserleri görüp fotoğrafladıktan sonra Atlı Han da ( Geleneksel El Sanatları Çarşısı ) Lüle taşı yapım ve satım atölyelerini görüyor ve burada serbest zamanımızı değerlendiriyoruz. Dünya’da tek olan Lüle Taşı Müzesini ve Kurşunlu Külliyesi’ni (Camii, Medrese, Kervansaray, Sübyan Mektebi, Şadırvan ) 150 yıllık bir tarihe sahip Eskişehir Mevlevi Hanesini ziyaret ediyoruz. Odunpazarı sokaklarında gönlünüzce gezebilmeniz Eskişehir'in yöresel tatları olan Balaban köfte ve Çi börek tadabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Gezilerimizin ardından akşam yemeği ve konaklama için otelimize ulaşıyoruz.

2.GÜN: PAZAR: PORSUK ÇAYI – ADALAR – BALMUMU HEYKEL MÜZESİ – KENTPARK – HALLER GENÇLİK MERKEZİ – SAZOVA PARK– CAM MÜZESİ - DEVRİM ARABASI - ŞELALE PARK

Değerli misafirimiz otelde alınan açık büfe sabah kahvaltı sonrası ilk olarak Porsuk Çayı ( Adalar, Çarşı) etrafında serbest zaman veriyoruz. Porsuk çayında dileyenler misafirler Ekstra olarak katılımı yapılacak tekne turuna ya da Gondol turuna çıkabilir. Buradan ayrıldıktan sonra Bal Mumu Heykel Müzesini zamanda yolculuk yaparcasına keyifle geziyoruz. Ardından sahiliyle, havuzlarıyla, kafeteryalarıyla adından söz ettiren Kent Parkı ziyaret ediyoruz. Haller Gençlik merkezinde çayımızı, kahvemizi yudumlarken kısa bir mola da yapmış oluyoruz. Buradan Sazova Bilim, Sanat ve Kültür Parkına gidiyoruz, dileyen misafirler Masal Şatosunun, Korsan Gemisinin, Nuhun Gemisinin, Göletin etrafında gezi yapabilirler. Buradan ayrılarak Ardından gelişimi ve bir üniversite şehri olması vesilesiyle adından sıkça bahsettiren Eskişehir’i tanımaya devam ediyoruz. Ardından dönemin izlerini taşıyan Cumhuriyet Tarihi müzesini ve Karikatür Müzesini ziyaret ediyoruz. Eskişehir’i kuş bakışı seyredebileceğimiz, güzel fotoğraflar çekebileceğimiz Şelale Park’a gidiyoruz. Son olarak Türkiye’mizin ilk ve tek yerli otomobili olan Devrim Arabasını görüyoruz. Gezilerimiz sonrasında İstanbul’a doğru hareket ediyoruz. Bozüyük – Adapazarı üzerinden gece saatlerinde İstanbul’a dönüyoruz. Siz sayın misafirlerimizi bir dahaki organizasyonumuz da görüşmek üzere sizleri aldığımız noktalara bırakarak turumuzu tamamlıyoruz.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

* Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama 
* Profesyonel Rehber İle Çevre Gezileri 
* Hotelde alınacak açık büfe 1 Sabah kahvaltısı 
* Hotelde alınacak açık büfe veya set menü 1 Akşam yemeği

*  Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

* 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

* Mercedes Tourısmo Vb. Otobüsler İle ulaşım (Otobüs için yeterli sayı olmadığında 14 Kişilik Mercedes Sprinter veya Prestij, Turkuaz Marka 27 kişilik Klimalı, yatar koltuklu araçlar ile turlar yapılabilir)

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

* Tüm öğlen yemekleri ve yemeklerde alınan tüm içecekler 
* Tüm özel harcamalar ve ekstra belirtilen tüm organizasyonlar 

Toplam Kat Edilecek Mesafe:328 km_TOPLAM TUR MESAFESİ: 673 km_İstanbul’a varış gece saati: 23:00 – 24:00

 

TUR TARİHLERİ ; 

13 ŞUBAT – 26 ŞUBAT  – 12 MART– 26 MART – 09 NİSAN – 23 NİSAN – 14 MAYIS – 19 MAYIS – 21 MAYIS 

NOT: GRUP YETER SAYISINA ULAŞILMAZSA TARİH BİRLEŞTİRME YAPILABİLİR.