Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

Makedonya Turu ( Prizren'li ) "vizesiz / uçaklı"

1.Gün: İstanbul – Üsküp

İstanbul Atatürk Havalimanı Dış hatlar Gidiş Terminalinde buluşma. Türk Havayolları ile Üsküp`e hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından Üsküp`e varışın ardından özel otobüslerimizle birlikte panoramik Üsküp turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında, tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk çarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. YY’ dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonları, hükümet binası, meclis, 17. YY’ dan kalma Aziz Saviour (Spas) , Üsküp’ün panoramik manzarasını görüp resimleyebileceğiniz, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile otelimize yerleşme ve geceleme otelimizde.

 2.Gün: Üsküp – Prizren

Sabah alınan kahvaltı sonrası Prizren ile bölgede ki turumuza devam ediyoruz. Kosova ‘nın Türk şehri diyebileceğimiz ve Mimari silueti, 5 vakit minarelerinden yükselen ezan sesleri, yol ve dükkân levhalarındaki Türkçe ibareleri ile hemen ilk görüşte Anadolu Osmanlı kenti intibaını veren Prizren'de görülecek yerleri ziyaret ediyoruz... Konaklama için Üsküp`te ki hotelimize hareket ediyoruz.

3.Gün: Üsküp – Kalkandelen – Ohrid  (180 km)

Kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyoruz. Ardından ilk olarak, Makedonların Tetova olarak adlandırdığı, bizim tarihimizde Kalkandelen olarak bildiğimiz şehre gideceğiz. Burada dünyaca ünlü Alaca Camii ve külliyesinde bulunan medrese, İpek Yolu üzerinde kurulmuş 500 yıllık Harabati Baba Bektaşi tekkesi görülecek yerler arasındadır. Balkanların en büyüklerinden biri olan Ohrid Gölünden ismini alan Ohrid kentine varıyoruz. UNESCO’nun Doğa ve Kültür Mirası Listesi’ndeki, Arnavutluk ile Makedonya arasında yer alan Ohrid de gezilmesi gereken noktaları görüyoruz. Otele varışımızla birlikte odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.

4.Gün: Ohrid – Manastır – Üsküp (180 km)

Otelimizde yapacağımız kahvaltının ardından Manastır(Bitola) kentine varıyoruz ve gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesteni, İshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadiyi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz ardından Veles ( Köprülü ) üzerinden Üsküp`e hareket ediyoruz… Yolda dönüş hazırlıkları, Üsküp havaalanına transferimiz ile turumuz sona eriyor...

FİYATLARA DÂHİL OLAN SERVİSLER :
Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – Üsküp – İstanbul (IST) gidiş /dönüş ekonomi sınıf uçak bileti 
Üsküp`te 2 gece, Ohrid `de 1 gece olmak üzere toplam 3 gece kahvaltı dâhil konaklama 
Havalimanı vergileri ve Zorunlu Seyahat Sigortası (1618 sayılı Yasa Gereği düzenlenen Mesleki sorumluluk sigortasıdır.)
Alan – Otel – Alan transferleri, Turlar ve Şehirlerarası otobüs yolculukları