Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

HER PERŞEMBE KESİN KALKIŞLI 3 GECE 4 GÜN KUZEY ALMANYA TURU(THY İLE ULAŞIM)

BERLİN,HAMBURG,HANNOVER

1.GÜN ISTANBUL – BERLIN (TXL)
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde siz değerli misafirlerimiz ile saat 07:15`da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1729  sefer sayılı uçuşu ile saat 09.15’de Berlin Havalimanına hareket ve yerel saat ile 11:20`de varış. Berlin tarihi, sanatı, müzeleri, sokakları ve renkli gece hayatıyla keşfedilmeyi bekleyen inanılmaz bir şehirdir. Berlin’deki ilk durağınız Berlin’in en büyük simgesi Brandenburg Kapısı dır. Brandenburg Kapısı’nın da bulunduğu Pariser Platz Meydanı mutlaka havasını koklamanız gereken meydanlardan biridir. Meydanda Amerikan  ve Fransız Büyükelçilikleri bulunmaktadır. Ayrıca meydanda dünyanın en ünlü otellerinden Hotel Adlon Kempinski ve cam silueti ile Berlin Sanat Akademisi de bulunmaktadır. Geceleme Berlin otelimizde.


2.GÜN HAMBURG
Berlin otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Hamburg’a gitmek üzere yola çıkacağız.

Hamburg panoramik şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında; Hafen City Limanı, Binnen ve Aussenalster gölleri, Balık Pazarı, Hamburg Tren Garı, Rathaus Kulesi, Reeperbahn Caddesi yer alıyor. Günün devamında misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Lübeck Turu ’na katılabilirler. Otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

 

Ekstra gezi: Lübeck Turu | 50 Euro

Lübeck UNESCO - Dünya Mirası olarak koruma altına alınan, Hansa'nın kraliçesi, 1143 yılında ilk "Baltık Denizi kıyısındaki ilk Batılı şehir“ olarak kurulan ve Baltık Denizi bölgesindeki tüm Hansa şehirleri için parlak bir örnek haline gelen bu şehri tanıma imaknı.  14. yüzyılda tamamlanan Gotik üsluptaki Marienkirche (Meryem Ana Kilisesi), yapımına 1173'te III. Heinrich döneminde başlanan romanesk katedral ile gotik ve Rönesans üsluplarının karışımı bir üslupta inşa edilen görkemli Belediye Binası (Rathaus) yer alıyor. Kuleli Kale Kapısı (Burgtor-1444) ve Holsten Kapısı (Holstentor-1477), kentin ortaçağ surlarının kalıntılarıdır.

 

3.GÜN HANNOVER

Hamburg otelimizde aldığımız kahvaltının ardından Hannover’e gitmek üzere yola çıkacağız.

Panoramik şehir gezisinde; Aegidienkirche (Savaş Anıtı), Rathaus Saat Kulesi yer alıyor. Hannover; Leine Nehri, doğal eğlence alanları, parklar, panoramik ve Barok tarzı bahçeler arasında kentin doğal güzelliğini keşfederken. Yarı ahşap yapılar arasında dolaşan uzun yaya yolları, kentin rahatlığını ve doğal güzelliğini keşfetme fırsatı sunuyor. Kent kaldırımları üzerinde kıvrılarak 3 mil boyunca uzanan ve kentin 36 tarihi eserine uğrayan Kırmızı İnce Çizgi (the Red Thread) boyunca, şehrin tarihi güzelliklerini keşfetme fırsatı buluyoruz. Otelimize transfer ve geceleme otelimizde.


4.GÜN BERLIN-ISTANBUL
Hannover otelimizde sabah erken saatte alacağımız kahvaltı ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Berlin‘e yaklaşık 3.30 saat süren yolculuğumuzdan sonra Berlin’e varıyoruz.

Berlin’in parlamento binası Reichstag ve Alexanderplatz Meydanında  Berlin’e has sokak satıcılarını ve kafelerini ziyaret edebileceğiniz bu meydanda 386 metre yüksekliğindeki TV Kulesi’ni de görebilirsiniz

THY Havayolları TK 1750 tarifeli seferi ile saat 17.45 de İstanbul' a hareket. 21.35 İstanbul' a varış ve turumuzun sonu.

Başka bir BT ISTANBUL yolculuğunda buluşmak dileğiyle..