Your browser version is outdated. We recommend that you update your browser to the latest version.

Dünyayı bizimle ve değerli dostlarınız ile birlikte keyifli geziler ile keşfedin..

Turizm sektöründeki tecrübemizle yurt dışında farklı lokasyonlarda ve programlarda gruplarımızın isteğine göre tur paketleri hazırlanabilmektedir.
Ayrıca acentamız tarafından dönemsel taleplere göre oluşturulan hazır paket turlarımızda mevcuttur.
Size özel tur hazırlamamızı isterseniz info@bt-istanbul.com mail adresimizden veya 0212 267 2080 no'lu telefonumuzdan talepte bulunabilirsiniz..

 

ROMANTİK YOL.. Masal Köyleri ile Güney Almanya turu..

1. Gün: İstanbul - Münih - Salzburg

Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde saat 05.30'da buluşma. Türk Hava Yolları'nın TK 1629 sayılı uçuşu ile saat 07.45'te Münih’e uçuş. Yerel saatle 09.40’da Münih’e varış. Buradan otobüs yolculuğu sonrası 11:00 gibi Salzburg’a ulaşım. Avusturya’nın ve Avrupa’nın tam ortasında yer alan bu küçük şehri yılda 5 milyon kişi ziyaret ediyor. Ünlü besteci Mozart’ın doğduğu ve en güzel bestelerini yarattığı evi gördükten sonra Unesco tarafından dünya mirası listesine eklenmiş Altstadt bölgesinde yürüyüş. 9. ve 10. Yüzyıllardan kalma binaların halen nasıl dimdik ayakta kaldığına şahitlik edeceksiniz. Mirabel Sarayı'nın bahçeleri, Salzburg Katedrali ve Salzburg kalesi panoramik olarak gezilecek. Tarihin en önemli yapıtlarından biri olan başkanlık sarayını da dışarıdan görerek tur sonlanacak. Geceleme Salzburg’da.

2. Gün: Salzburg - Haltstatt - Münih

Kahvaltının ardından gezinin ikinci günü; yeryüzündeki cennet noktalarından biri olan Hallstatt. Bir saatlik otobüs yolculuğunun ardından Hallstatt’a varış. Doğal güzelliğin yanı sıra 7 bin yıla varan geçmişi ile Unesco tarafından dünya kültür mirası listesine alınmış bu kasabayı keşif. Bu masalsı güzergahta ilerlerken şirin kilise, ufak şelaleler ve tuz ürünleri satılan sevimli dükkanları görebileceksiniz. Ünlü Beinhouse'daki ilginç sergiyi gezerek turu tamamlama. Akşamüstü Münih’e hareket ve geceleme.

3. Gün: Münih

Otelde alınacak kahvaltının ardından, şehir turu Marienplaz meydanında başlıyor. Meydanda St. Peter Kilisesi ve eski belediye sarayı görülecek. Tura tarihi bir içecek merkezini ziyaret ederek devam. Bu son derece turistik mekan, askılı şortlarıyla yerel Bavyeral kıyafeti giymiş adamların gösteri yaptığı müzikli bir sohbet evi gibi... Münih’ten sonra Bavyera’nın ünlü Romantik Yol’una doğru yolculuk. Neuschwanstein Şatosu’na ulaşım. Büyük çiftlikleri ve ormanlık kasabaları geçerken kendinizi Grimm masallarında hissetmemeniz mümkün değil! Geceleme Ulm'daki otelde.

4. Gün: Stuttgart

Kahvaltının ardından kısa bir otobüs yolculuğu ile gezinin dördüncü günü için çevresindeki bağlar ve küçük köylerde düzenlenen içecek festivalleri ile ünlü, Almanya’nın otomobil endüstrisinin başkenti olan Stuttgart. Otomobil müzeleri, sanat galerileri, yemyeşil doğası, modern mimarisi yanında estetik tarihi yapıtlarıyla fark yaratır. Schlossplatz Meydanı, Neues Schloss, Mercedes-Benz ve Porsche Müzesi görülebilecek yerler arasında... Geceleme otelde.

5. Gün: Würzburg

Sabah kahvaltı sonrası Würzburg için yola çıkış. Romantik Yol’un başlangıç noktası Würzburg, güzelliği ile gerçekten büyüleyicidir. Güzel manzaralar eşliğinde otobüsle yapılacak yolculuk sonunda Rönesans ve Barok tarzın etkilerini göreceğiniz Kraliyet Sarayı, Mainfrankiscshes Müzesi, 1719’da inşa edilen Rokoko mimarisinin de etkisinin görüldüğü Residenspltatz, Katedral Dom. Gezinin ardından otele transfer. Geceleme otelde.

6. Gün: Rothenburg

Otelde alınacak kahvaltının ardından Rothenburg‘a doğru yola çıkış. Arnavut kaldırımlı sokakları ile ünlü Rothenburg öncesinde yol üzerinde ilk durak 40 km mesafedeki 12 yy.'dan kalma Weikerheim Kasabası ve şatosu. Ardından, Rothenburg şehrine doğru hareket. 30 yıl savaşlarında etkilenen tüm şehirlerin içinde Rothenburg Avrupa’nın en iyi korunmuş şehridir. Konaklama Rothenburg’daki otelde.

7. Gün: Nürnberg

Bavyera eyaletinin en büyük 2. şehri ve endüstri başkenti kabul edilir. Tarihsel olarak Roma Germen imparatorluk merkezlerindendir. II. Dünya Savaşı sonrasında şehir yeniden inşa edilmiş ve Ortaçağ’dan kalan bazı binaların yeniden inşası da dahil olmak üzere, büyük oranda savaş öncesi görünümüne geri dönülmüş. Nürnberg Kalesi, Ulusal Müze ve Oyuncak Müzesi, St. Lorenz Kilisesi gibi bir çok gezi noktalarını kapsayan panoramik tur sonrası serbest zaman. Geceleme otelde.

8. Gün: Nürnberg - İstanbul

Otelde alınacak kahvaltının ardından, belirlenen saatte buluşarak Nürnberg havalimanına gidiş ve Türk Hava Yolları uçağıyla İstanbul'a hareket.